Garaże metalowe

Garaże metalowe

Kwiecień 10, 2019 Wyłącz przez admin

Każdy właściciel samochodu chciałby, żeby pojazd zachował się w jak najlepszym stanie przez wiele lat. Dbanie o jego stan techniczny sprowadza się do regularnego wymieniania płynów oraz serwisowania go. Natomiast dbanie o wygląd pojazdu, to jego regularne mycie, a także garażowanie.

Garaże metalowe

Bardzo popularnymi rodzajami garaży są garaże metalowe, które potocznie zwane są blaszakami. Tego rodzaju budowle są popularne ze względu na wiele czynników. Argumenty przemawiające za budowaniem blaszaków są następujące:

  • blaszaki są bardzo tanie
  • ich montaż trwa bardzo krótko
  • postawienie garażu do 35 metrów kwadratowych nie wymaga starania się o pozwolenie na budowę
  • można zbudować garaż o dowolnych rozmiarach, w zależności od potrzeb
  • budowlę można w każdej chwili bardzo łatwo przemieścić albo zlikwidować
  • blaszaka może postawić sobie każdy, jego budowa nie jest skomplikowana

Garaże metalowe to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą w krótkim czasie wykonać miejsce, w którym bezpiecznie można przechowywać samochód. Pamiętajmy, że tego typu budowla służyć może również jako warsztat, w którym trzymane będą różne narzędzia. Można go również wykorzystać do trzymania urządzeń i maszyn, a nie tylko samochodu.

Dobrej jakości garaże

Garaże metalowe są wytrzymałymi konstrukcjami, budowanymi w całości z metalu. Zarówno ich szkielet, jak też ściany i dach, wykonane są z metalowych fragmentów. Poszczególne fragmenty ścian, jak i dachu są mocowane za pomocą nitów, które bardzo mocno trzymają całość. W blaszaku zazwyczaj montuje się jedną, główną bramę, która najczęściej ma formę otwieranych, dwuskrzydłowych drzwi.

Firmy montujące blaszaki

W Polsce działa bardzo dużo firm, które zajmują się montażem blaszaków. Wystarczy, że klient zamówi budowę takiego garażu, a firma załatwić może zarówno materiały, jak też wykonanie całej inwestycji. Jest to bardzo wygodne dla osób, które nie mają czasu na samodzielne stawianie garażu albo nie potrafią tego zrobić. Tego typu usługi nie są dzisiaj bardzo drogie. Cały koszt postawienia blaszaka przez firmę może wynieść od kilku do około dziesięciu tysięcy złotych.